Polska
Polska
+48 604-634-182 Pon. - Pt. 08:00 - 16:00, Sb. 08:00-13:00 4c, 26-670 Zalesie, Polska
Certyfikowane
# Usługi
Najlepsze
# Ceny
Numer #1
W regionie
Sprawdź cennik

Czas Twojego auta minął? Zezłomuj je z firmą Złomotex

Zdecydowana część wieloletnich kierowców przynajmniej raz w życiu miała taką sytuację, że ich auto nadawało się wyłącznie do kasacji. Przyczyn może być wiele, a zalicza się do nich nie tylko wiek i stan techniczny pojazdu, ale również wypadki, po których samochód zdecydowanie dalej nie pojedzie. Każdy właściciel czterech kółek musi jednak wiedzieć, że auto należy zezłomować legalnie. Można to zrobić dzięki pomocy firmy Złomotex.

Jak legalnie zezłomować auto?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nie każdy skup złomu zajmuje się legalną kasacją aut. Właśnie z tego względu w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy na pewno mamy do czynienia ze stacją demontażu pojazdów, która ma wszelkie stosowne uprawnienia i wyda nam odpowiedni dokument, potwierdzający kasację auta. A skoro już o dokumentach mowa, to właściciel, który podda auto kasacji, w stacji demontażu powinien otrzymać potwierdzenie, dzięki któremu może wyrejestrować auto w urzędzie. Co więcej, dzięki takiemu dokumentowi można ubiegać się również o zwrot części składki OC za niewykorzystany okres.

Dlaczego i kiedy warto zezłomować samochód?

Właściciele starych aut często pałają do nich sentymentem. Przychodzi jednak taki moment, w którym tkliwość należy odstawić na bok, wszak najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też, jeśli samochód jest w złym stanie technicznym, nie ma co zwlekać – należy go jak najszybciej zezłomować. Do specjalistów ze stacji demontażu pojazdów warto zwrócić się również wtedy, kiedy po kolizji lub wypadku ubezpieczyciel stwierdzi szkodę całkowitą. Nie sposób w tym miejscu wspomnieć również o tym, że stare samochody ciężko jest sprzedać, w związku z tym ich właściciele prędzej czy później decydują się właśnie na kasację.

Warto pamiętać o wyborze solidnej firmy, dzięki czemu cały proces będzie szybki i pewny. Zalicza się do nich przedsiębiorstwo Złomotex, które oferuje swoim klientom nie tylko kasację samochodów osobowych, ale również złomowanie aut ciężarowych oraz motocykli. Dzięki pomocy firmy, która istnieje już od ponad dwudziestu lat, a od prawie dziesięciu zajmuje się również legalnym demontażem pojazdów, właściciele czterech kółek, które nie powinny poruszać się już po drogach, mogą mieć pewność, że kasacja nie będzie dla nich źródłem kłopotów prawnych, za to przyniesie im wymierne korzyści finansowe.

Skip to content